
apierosów. Może być też pierwszym objawem poważnej choroby. Współczesna medycyna pozwala na bardzo wczesne wykrywanie poważnych chorób. Dlatego warto udać się a konsultację do lekarza. Kardiolog zbierze dokładny wywiad. Może zlecić również dodatkowe badania np. EKG lub echo serca. Na ich podstawie postawi diagnozę oraz wprowadzi odpowiednie leczenie.
Coraz więcej młodych ludzi ma problemy
Coraz więcej młodych ludzi ma problemy z sercem. Na szczęście medycyna wychodzi naprzeciw tym problemom. Najważniejsza jest profilaktyka i wczesna diagnostyka. Jeśli odczuwamy niepokojące objawy, takie jak ból w piersi, ból w lewej ręce, kołatanie serca, częste osłabienia, to oznaka, że czas wybrać się do lekarza. Podstawowym badaniem, jakie w tej sytuacji powinien zlecić lekarz pierwszego kontaktu, jest EKG. W następnej kolejności zostaniemy skierowani do specjalisty. Kardiolog zleci kolejne badania oraz wyda diagnozę.
Jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych
Medycyna ma wiele dziedzin i jedną z nich jest właśnie kardiologia. Jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny na całym świecie i zajmuje się schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych. Choroby serca są najczęstszymi dolegliwościami i jednocześnie główną przyczyną przedwczesnej śmierci wielu osób. Duszności, omdlenia i ucisk w klatce piersiowej to najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci decydują się wizytę u lekarza specjalisty. Badania u kardiologa zazwyczaj zaczynają się od szczegółowego wywiadu z pacjentem, a następnie wykonywane jest badanie EKG, czyli elektrokardiografia serca.